8 Tipov Ako Sa Vyhnúť Bežným Nepríjemnostiam

V živote stačí aj najmenšia nepriaznivá udalosť a výsledkom bude aj pokazená nálada po zdanlivo perfektnom dni. Môže ísť skutočne o neuveriteľnú maličkosť akou môže byť chýbajúci žetón alebo minca do nákupného vozíku. My vám ale v našich ôsmich tipoch ukážeme aj tie závažnejšie nepríjemnosti v bežnom živote, ktorým sa bohužiaľ nevyhneme a zvykneme ich zažívať opakovane. Najlepšie na tom je že vás ich užívanie nebude stáť ani korunu/€.


Ako odomknúť nákupný vozík bez žetónu alebo mince.

.twitter

Veľmi bežný problém, že v peňaženke nenájdeme mincu alebo žetón na odomknutie nákupného vozíku. Jednoduchým riešením je klasický kľuč od dverí, ten nosí pri sebe drvivá väčšina ľudí. Okrúhla hlavička kľúču pekne zapasuje do vozíka.

Otvorenie fľaši vína bez vývrtky.

.telegraph

Pri tomto „piatkovom“ probléme si pomôžete so stenou alebo stromom. Ako prvé obaľte spodnú časť fľaše uterákom alebo ju vložte do topánky ako je uvedené na obrázku vyššie. Následne udierajte touto obalenou spodnou stranou o pevný povrch až kým nebude korok na polceste von, so zbytkom si jednoducho poradíte aj ručne bez mlátenia. Existuje aj iný spôsob a pomôže k tomu tiež obyčajný kľúč od dverí návod si môžete pozrieť v tomto videu.

 

Ako predísť škvrnám od rúžu.

.missčistota

Stačí si zobrať klasickú servítku, bežne sa skladá z viacerých vrstiev, vy si ale zoberiete tú najtenšiu časť a priložíte si ju na pery. Následne si budete na tú servítku nanášať púder a v tom sa skrýva celé tajomstvo a záruka toho, že nikde neostanú stopy z vašich pier. Detailnejší návod vo videu.

 

Zamknuté auto a kľúče vo vnútri.

.wikihow

Tento problém určite veľa z nás pozná zo starších modelov aut, teraz to už tak bežné nieje ale stále sa to deje. Čo potrebujeme sú klasické šnúrky do topánok. Musíme na nich vytvoriť slučku a následne sa pokúsiť cez roh dverí prepchať šnúrku smerom do vnútra auta. Pomaly s ňou hýbať až kým sa nedostaneme k dverovej zámke, okolo ktorej sa snažíme utiahnuť slučku. Nakoniec už stačí s utiahnutou slučkou len potiahnuť zámku smerom nahor. (Kiežby to bolo tak jednoduché 😀 ).

 

Otestovanie kvality benzínu.

.vodisu

Na biely papier nakvapkajte pár kvapiek benzínu. Pre rýchlejšie schnutie na to fúkajte, po vyschnutí zanechá benzín slabo viditeľné škvrnky na papieri. Ale ak namiesto toho zanechá viacfarebné škvrny tak ide o palivo slabšej kvality. Žltá až maslovo sfarbená škvrna znamená, že bol zmiešaný s naftou a tmavá indikuje vysokú hustotu kovov a dechtu.

 

Ako sa dostať do auta, keď zamrzol zámok.

.autoposobie

Pomôcť by malo nahriatie kovovej časti kľúča zapaľovačom a vsunúť do zámky. Pravdepodobne to nezaberie na prvýkrát, preto treba postup ešte párkrát zopakovať.

Ako sa zviesť výťahom bez zastavenia.

.depositphotos

Ak sa niekam ponáhľate existuje trik ako zbytočne nezastavovať s výťahom na každom poschodí, kde bol privolaný. Netreba to ale zneužívať iní ľudia tiež potrebujú niekde byť. Celé tajomstvo spočíva v držaní tlačidla pre uzatvorenie dverí až kým nieste na poschodí ktoré ste si vybrali.

 

Vodeodolný obal pre telefón.

.rocketnews

Pre niekoho kúsok divná ale efektívna prevencia od premočenia telefónu na kúpaliskách alebo iných letných destináciách spojených s bláznením vo vode, poprípade šikovná a lacná pomôcka pre dočasné využívanie telefónu vo vode je obyčajný kondóm.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *