Aspoň Jednu Z Týchto 12 Unikátných Pláží Musíš Navštíviť

Zima je za nami a pomaly nás čaká horúce leto s vyhliadkami na dovolenky a miesta plné vody, piesku, relaxu a pohody. Určite niekomu napadla aj dovolenka na slovensku plná piesku vody a … určite nie relaxu, tejto variante sa dnes oblúkom vyhneme.

Dnes si môžete zobrať inšpiráciu na niekoľko rajských pláží aké nájdeme na tomto našom malom svete. A ak zdravie dá tak na jednu z týchto 12-tich pláží určite zamerajte svoj dovolenkový hľadáčik.


Umelo vytvorená pláž Seagaia Ocean Dome v Japonsku

src. src.

Pre tých čo radi skúšajú niečo nové a nudia ich bežné pláže tak voľbou číslo jedna by mohla byť táto pláž v Japonsku. Biela piesočnatá pláž a oceán s umelo vytvorenými vlnami, vodné kaskády, šmýkačky, bazény a hydro masáže s welnessom, tropické rastliny a zábavný exotický program. Ušité presne na mieru pre relax.

Ružová pláž Pink Sands na Bahamách

src. src.

Harbour Island je jedným z najúžastnéjších ostrovov na Bahamách. Malínké kúsočky foraminifery (mikrokopické vodné živočíchy), vytvárajú ružovkastý odtien. Tieto organizmy sú jednobunkovce ukrývajúce sa pod skalami, útesmi a v jaskynných útvaroch oceánskeho dna.

Pláž Bottom Bay, Barbados

.src .src

Najkrajšia pláž Barbadosu je Bottom Bay. Nádherná krajinka naokolo je jedným zo znakov/symbolov tejto krajiny.

Pláž Maho, Saint Martin

src. src.

Jedna z najpodivnejších a najneobvyklejších pláží vo svete. Nachádza sa v Karibiku približne 300km od Puerto Rico. Pláž je to nádherná so svetlomodrou oceánskou vodou, ale nieje to celkom to čo priťahuje návštevníkov z rôznych kútov. To o čo tu tak láka ľudí sú nízke prelety lietadiel tesne ponad plážou vo výške 10-20 m nad ich hlavami. Taká šou musí byť úžasná ale nebezpečná zároveň.

Pláž Grace Bay a ostrovy Turcs a Caicos

src.

Toto je jedinečný raj na zemi. Panensky biela pláž s jemným pieskom je hlavným lákadlom turistov. Pláž race Bay bola opakovane uznávaná ako jedna z najlepších pláží sveta.

Sklenená pláž v Kalifornii, USA

srcsrc.

Nádherná pláž „vyzdobená“ miliónmi viacfarebných kúskov skla nachádzajúcich sa pri Fort Bragg v Kalifornii. Na začiatku 20-teho storočia sa tam nachádzalo obrovské smetisko ktoré vláda zatvorila v roku 1967. Po mnohé roky je toto miesto dokonale čisté. Nenanchádza sa tu žiadny odpad a pláž je pokrytá malými kúskami skla, ktoré stále voda opracuváva do hladka.

Pláž Hyams v Austrálii

src. src.

Pláž Hyams je len 300km od Sydney. Je slávnou pre jej najbielejší piesok na celom svete.

 

 

Pláž Ipanema v Brazílii

src. src.

V Rio de Janeiro je 23 pláži, ktoré spoločne dosahujú dĺžku 72km. Medzi najpopulárnejšie patrí pláž Ipanema. Nachádza sa v luxusnej štrti a preto tu nájdete hlavne elegantných a vymódených miestnych, ktorí sa tam jednoducho idú ukázať. Okrem toho sa na tejto pláži za celý deň vystrieda množstvo tých čo si prídu zabehať alebo zahrať plážový volejbal.

 

Pláž Whiteheaven v Austrálii

src.

Z názvu cítime, že na tejto pláži sa budete cítiť ako v nebi. Pláž Whiteheaven je 7km dlhá. Popúlárna je aj pre jej biely piesok tvorený z 98% z čistého oxidu kremičitého.

Playa del Amor (pláž zamilovaných) na ostrovoch Marietas v Mexiku

src. src.

Ľudia by nikdy neobjavili túto pláž ak by nebolo počuť vlny. Playa sa nachádza len pár metrov od neobývaných ostrovov Marietas. Len málo ľudí je schopných sa dostať na toto miesto, vďaka čomu je skvelé pre tých, ktorí hľadajú súkromie.

Ostrovy Vaadhoo na Maldivách

 src.

Táto pláž je obzvlášť krásna v noci. Planktón „vymaľováva“ bláž do nádherných farieb v dôsledku bioluminiscencie (svetielkovanie živých organizmov). Modré svetielkovanie vyzerá ako odraz hviezd na Maldivskom nebi.

Pláž Navagio v Grécku

src. src.

Ostrov Zakynthos v Grécku je jeden z najkrajších miest na Zemi. Kedysi tam stroskotala loď plná pašovaného tovaru, ktorú je tam stále možné vidieť na bielych pieskových dunách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *