Čas Plynie Ale Sa Aj Vznáša

Príbeh stelesňujúci prúd času uzatvorený do dobre známej fyzickej podoby hodín, ktoré nám pripomínajú jeho pominuteľnosť. Tento kúsok „času“ je pravdepodobne najkrajší aký ste kedy videli. Levitujúca chrómová guľa je metaforou našej planéty, pokojne si obiehajúcej okolo obrovskej hviezdy a teda aj času samotného.

Jej meno je STORY a bude individuálna voľba každého aký príbeh času sa bude odohrávať, plynutie zimy do jari, dní, mesiacov do nejakého osobného cieľa. Levitujúca guľa by mala lepšie interpretovať plynúci čas naokolo. Dokáže počítať minúty, hodiny, dni alebo aj roky, takto bude čakanie na udalosti ešte zaujímavejšie. Kľudne to môže byť 9 mesiacov do narodenia dieťaťa, či výročia alebo malé ciele v práci ako niekoľko minútové stopky.

Nejde o žiadnu švajčiarsku technológiu ani o zafírové kryštále, len pohyb levitujúceho orbu po drevenej podložke, ktorý je viac než podmanivý. S takýmto kľudným interpretovaním času aj zabudnete že Zem sa stále točí a vy ste každou minútou starší. Okrem hlavného hrdinu, ktorým je spomínaná lietajúca guľa obsahuje drevený podklad aj podsvietenie dodávajúce produktu svätožiaru naokolo a v strede sa ukrýva LED panel, ktorý zobrazí v pravidelných časových intervaloch čas. Podobný princíp využívali aj hodiny Carpe Diem, na ktorých sa čas tiež dokázal zobrazovať a strácať.

Skvelá je možnosť kombinovania si osobných cieľov a hodín, ktoré budú stále ukazovať aktuálny čas. Využiť sa dajú v zvislej polohe šikmo alebo vodorovne ale hlavne sa na ne bude dobre pozerať. Viac o projekte si pozrite na stránke Kickstarteru.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *