čierna sliepka

Táto Čierna Sliepka Je Iná Ako Všetky Ostatné

Nieje sliepka ako sliepka!

Cemanské sliepky je druh sliepok, ktoré patria medzi najjedinečnejšie druhy sveta. Vďačia za to najmä dokonalému tmavému vzhľadu ale nie len to. Kury pôvodom z Indonézie, čierna sliepka má dokonca atramentovo zafarbené aj vnútorné orgány a svaly. Ako k tomu dochádza? Podľa Paula Bradshawa z Greenfire Farms, známa farma práve týchto tmavých sliepok tvrdí, že ich temnota je spôsobené genetikou. Čierna sliepka „Produkujú asi desaťkrát viac  melanínu (čierny pigment) v porovnaní s bežnou sliepkou.“ Výsledok tohto faktu môžete vidieť nižšie…Vďaka nápaditému vzhľadu čiernej kury existuje aj mnoho povier, poverám sa ale nedá veriť! Napr.: Pred mnohými storočiami indonézsky ostrov Jáva držal vtákov v zajatí kvôli miestnym rituálom a tak dostali sliepky tmavé zafarbenie ako dar od bohov. Je to kura s nevšedným stavom, ktorý sa datujú ešte do pre-islamskej éry, možno už v 12. storočí.

V Spojených štátoch je v súčasnosti zakázaný akýkoľvek  import živých kurčiat z Indonézie. Vyššie spomínaná farma je výnimkou, Greenfire Farms v severnej Floride sa podarilo priviesť plemeno do Štátov. Tu sú však kurčatá používané pre obrady iného druhu. Ak by ste mali záujem o týchto zlých chlapcov, bude to niečo stáť. Greenfire Farmy predáva jedno vajce za 199 $. Mladistvé samce a samice sú po  400 $ za kus. Aj napriek tomu sú vypredané.

Paul Začal dovážať sliepky pred niekoľkými rokmi od chovateľa v Holandsku. Jeho vtáky mali dobré rodokmene a spoľahlivo produkovali čierne mláďatá. Prvú dvojicu vtákov predal  za $ 5,000. V posledných rokoch   predal asi 500 kusov. Vďaka svojou „kuracou“ posadnutosťou  teraz ponúka niekoľko desiatok špeciálnych plemien napríklad z ďalekého švédska. Sliepka, ktorá vyzerá Cemanská ale darí sa jej aj v chladnom počasí. Tento mladý hybrid stojí $ 99.

Dokonca farmu požiadal časopis New York o jedného z ich kohútov, ako súčasť vianočného vydania časopisu. Kohút sa nechal trpezlivo fotografovať zviazaný s červenou stuhou, zatiaľ čo  bol fotografovaný zo všetkých strán.

 

 

 

čierna sliepka

 

čierna sliepka

 

Sú dokonca čierne už  ako rozkošné kurčatá.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *