čiernobiele portréty celebrít

Historické Čiernobiele Portréty Celebrít Z Minulého Storočia

V súčasnosti sa nedá prežiť deň bez toho, aby nás nebombardovali celebrity z reklám. V minulosti bolo tomu inak, historické čiernobiele portréty celebrít Normana Seeffa sú toho dôkazom.

Pozrite si 15 úžasných  čierno bielych vintage portrétov  celebrít. Portréty vyhotovil fotograf Norman Seeff v rozmedzí rokov 1970 až 1980.
Už legendárny fotograf z Los Angeles zachytil svojim fotoaparátom  úprimné portréty napr. Steve Jobsa, Patti Smith ale aj mnoho hudobníkov, ako Rolling Stones, Tina Turner,  Carly Simon a iných. Seeff začal svoje tvorivé stretnutia s umelcami a celebritami v sedemdesiatych rokoch 20. storočia. Jeho čiernobiele portréty celebrít, hudobníkov a hercov boli v tej dobe často považované za najlepšie snímky  umelcov na vrchole svojej kariéry.

Norman Seeff sa narodil 05.3.1939 v Johannesburgu v Južnej Afrike. Do  Spojených štátov sa dostal v roku 1969. Jeho práca ako fotografa a filmára bola zameraná na skúmanie ľudskej tvorivosti. Seeff vyštudoval lekárčinu v roku 1965. Po dobu troch rokov pôsobil na pohotovosti v nemocnici Chrisa Hani Baragwanath v Soweto, so zameraním na riadenie traumatického šoku. V roku 1968 emigroval do Spojených štátov, kde mohol ďalej rozvíjať svoje tvorivé a umelecké schopnosti.

Mick Jagger

 

Patti Smith

 

Steve Jobs

 

John Belushi

 

Steve Martin

 

Frank Zappa

 

Cher

 

Jodie Foster

 

čiernobiele portréty celebrít
Whitney Houston

 

Joni Mitchell

 

Martin Scorsese

 

čiernobiele portréty celebrít
Dennis Hopper

 

čiernobiele portréty celebrít
Ray Charles

 

Blondie

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *