dizajn

Dizajn Predáva (Päť Najlepších Obalov Roku 2016)

Ak aj máte jedinečný produkt nezabudnite na dizajn

Highlighty obalového dizajnu roku 2016 zahŕňajú nespočetné množstvo skvele odvedenej práce.  Avšak našlo sa 5 projektov, ktoré vyčnievali a vytvorili sériu najlepších. Sú to tie najzaujímavejšie, nečakané či nezvyčajné obalové systémy. Spolu vytvorili silný a vhodný koncept s presvedčivou estetikou, kde medzi sebou hrajú obrazy, farby, textúry, priestorové usporiadanie, tvar, typ a povrchová úprava.

Black Estate — Circuit by Toko, Austrália

tos1

Circuit má vo svojom reportoáry dva druhy vín Pinot Noir ročník 2014 a Pinot Gris ročník 2015 z vinohradu na  Novom Zélande. Black Estate spolupracovalo s Tokom na brandingu a balení týchto dvoch nových odrôd vína.

Danish Selection by Kontrapunkt, Dánsko

tos2

Danish Selection je rad vysoko kvalitných ovocných nátierok so štipkou alkoholu. Ponúka čierne ríbezle napustené jamajským rumom, pomaranč s koňakom a odrodu divokých čučoriedok so škótskou whisky. Spoločnosť Orkla sa  podujala na neľahkú úlohu ktorú však zvládla na výbornú.

Brewdog Abstrakt by O Street, Veľká Británia

tos3

BrewDog Abstrakt je limitovaná edícia  domáceho piva, ktorý vyprodukoval už 20 rôznych odrôd, od jeho počiatku v roku 2010. Každé pivo je podmienečne fľašované (fľašované s malým množstvom kvasníc, ktoré zabezpečujú ďalšie kvasenie a zrenie), varené a vyrobené len raz, individuálne číslované a rozpoznateľné iba podľa jeho výrobného kódu. Design ma na svedomí štúdio O Street.

The True Honey Co. by Marx Design, Nový Zéland

dizajnZ

True Honey Company (TTHC) sa venuje výrobe medu mānuka, jednodruhovej odrody produkovanej v Austrálii a na Novom Zélande z nektáru zo  stromu s názvom manuka. Ten má jedinečnú farbu, textúru a vysokú úroveň diétnej  organickej zlúčeniny (Methyglyoxal) s antibakteriálnymi a antivírusovými vlastnosťami. Dizajnom obalu bolo poverené grafické a dizajnové štúdio špecializujúce sa na obaly v Aucklande s názvom Marx Design.

Forgotten Boardwalk Brewing by Perky Bros, USA

dizajn

Forgotten Boardwalk je malý pivovar v  New Jersey, produkuje  celoročné a sezónne domáce pivká. Návrh novej identity značky, navrhnutej v Tennessee. O dizajn sa postarali  Perky Bros, ktorá oživila zvláštnosti miestnej zábavy, historické udalosti a temnejšiu minulosť promenády prostredníctvom nepredvídateľného a dobre realizovaného ilustratívneho detailu a výpovednej zložky. Založila ho Jamie Quel, jedna z najmladších ženských majiteľiek pivovarov v USA.

 

Zdroj: bpando.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *