300 Dronov Vytvorilo Americkú Vlajku Počas Super Bowlu

Drony sú schopné úžasných vecí, my bežný užívatelia nemáme predstavu čo naozaj dokážu. Chlapci  z Intelu nám ukázali ďalší spôsob ako ich využiť. Tentokrát  vytvorili obriu lietajúcu armádu dronov, ktoré vytvorili počas Super Bowlu americkú vlajku.  Použili 300 špeciálne navrhnutých dronov, Intel tak obohatil prestávku počas finále Super Bowlu americkou vlajkou. Každý dron sa správal ako jeden „pixel“. „Roboti“ boli zostavený vo formácii  15 x 20, formácia mohla vytvoriť štyri miliardy farebných kombinácií.  Každý ultraľahký dron bol vybavený LED diódou, ktorá nemá problém vyprodukovať  niekoľko miliárd farieb. Predstavte si koľko kreácii je možných s 300 dronmi… Celá armáda bola riadená len dvoma pilotmi, čo znie naozaj šialene.

Synchronizované programovateľné drony ponúkajú omnoho viac zábavy, ich farebné kreácie možno prirovnať k ohňostroju až na explóziu s tým spojenú. Sú ľahšie kontrolovateľné a súčasne dokážu zvládnuť zložitejšie efekty. Technológia však ponúka oveľa praktickejšie a rozumnejšie využitie… Miesto posielanie ľudí na preskúmanie  nebezpečných oblastí môžme poslať drony alebo ich využiť na kontrolu hektárov plodín. Každý robot je asi tridsať centimetrov dlhý, váži len niečo  cez 244 gramov, telo tvorí športový plast vyplnený penou. Sú tak malé, že ich na oblohe nie je takmer vidno čo v noci platí  dvojnásobne. Každý z „robotov“ komunikuje bezdrôtovo s centrálnym počítačom, systém dokáže drony adaptovať na možné prekážky v dráhe. Tesne pred pred štartom „symfónie“ počítač skontroluje silu signálu, stav batérie a GPS pozíciju každého dronu, potom podľa toho priraďuje role. V prípade, že mu v priebehu show dochádza energia jeho miesto preberá náhradný dron v priebehu niekoľkých sekúnd. V budúcnosti by sa nimi mohli hľadať stratení turisti alebo pátracie a záchranné úsilie po zosuve pôdy.

Pre tých, ktorí Lady Gagu sledovali  v televízii, vyzerala celá show bezproblémovo. V skutočnosti v „osudnú“ noc sa tam nenachádzal ani jediný dron. Vlajka s dronmi bola nakrútená v inú noc! Muselo to tak byť  kvôli prísnym predpisom  FAA.

dron

dron

 

Zdroj

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *