Goliath Tigerfish

Goliath Tigerfish Ryba, Ktorá Sa Nebojí Ani Krokodílov

Ak je rybolov jeden z vašich obľúbených koníčkov, potom by som vás mal varovať.  Goliath Tigerfish bude trocha problém. Nielen, že ide  hrôzostrašného tvora na prvý   pohľad, rovnako tak patrí aj medzi hrôzostrašné dravce. Je  rýchly, silný a má mimoriadne vyladené inštinkty dravca. Jeho vedecké meno je hydrocynus goliath a patrí do rodu Hydrocynus. Tento  druh obsahuje päť druhov rýb známych ako African Tiger. Sú známe vďaka divokému bezohľadnému správaniu. Medzi rybármi si tieto ryby získali mýtickú povesť.

Tento veľký africký predátor je sladkovodná ryba s olivovým sfarbením, ktoré je doplnené striebornými pruhmi. Čo je zarážajúce na týchto dravcoch  je ich ohromujúca veľkosť a hmotnosť. Vyzerajú ako keby vyrastali  na steroidoch. Vek týchto neuveriteľne vyzerajúcich dravcov nieje  vo voľnej prírode známi, v zajatí sa však môžu dožiť  10 až 15 rokov.

Podľa britského extrémneho  rybára Jeremy -ho Wade, „Jej zuby sú neuveriteľne, ich dĺžka je rovnakú v porovnaní so zubami žraloka bieleho„.  Ich ústa nemajú žiadne pery, zuby sú zasadené pozdĺž okraja  čeľuste. Preto jej nerobí problém uloviť akúkoľvek rybu, vrátane menších jedincov rovnakého druhu. Preto by nemalo znieť šialene, že sem tam si pochutná aj na malých krokodíloch.  Goliath Tigerfish nemá rešpekt pred ničím ani pred našim druhom, k incidentom na ľudí dochádza hlavne v Kongu.

Patria  medzi výborných  plavcov.  Čo sa lovu týka, lovia vo svorkách. Lovia prevažne ryby, ktoré nepatria k dokonalým plavcom, akonáhle sa ich  ocitnú vo vodách so silnejším prúdom útočia.  Je dokonca známe, že nemajú problém ani s 30 kilovým sumcom, nečudo tie zuby ho musia trhať za živa. Ich  zmysly predátora sa tiež vyvíjali… Goliath Tigerfish disponuje vo svojom tele   vzduchovým vakom, ktorí je schopný zaznamenať zmeny tlaku vo vode a tak ľahšie nájsť svoju korisť.  Je to niečo podobné ako pracujú naše ušné bubienky. Ich jediným nepriateľom je zmena ekosystému.

Môže dorásť až do 2 metrov s váhou 70 kg.

Goliath Tigerfish miluje loviť v turbulentných vodách, v ktorých ostatné ryby ťažko plávajú plávať čo z nich robí ľahkú  korisť.

 

Loviť ich je veľmi ťažké, jej pohyby sú tak silné, že rybársky prút nemôže vydržať tu záťaž.

Zdroj

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *