Keby Nicola Tesla Vyrábal Hodinky

Bez ohľadu na to ako cool sú tvoje hodinky, či dokážu telefonovať, odosielať správy, vyžívať Google mapy alebo merať pulz. Nikdy nebudú tak úžasné ako hodinky NIWA. Tento skvosť je zlúčeninou digitrónu a náramkových hodín a to doslova ste ešte nevideli tak roztomilú miniatúrnu číslicovú výbojku v tak malom tele náramkových hodín. NIWA vnáša na zápästia veľmi silný retro vintidž štýl, ktorý predčí akékoľvek dnešné smart watch.

Dizajnovo pripomínajú hodinky NIWA skôr výtvor šialeného vedca ako firmy, ktorá sa snaží preraziť do sveta hodinových technológií. S dvoma malými digitrónovými trubicami uprostred, ukazujúcimi čas a svietiacimi modrými cievkami po bokoch, pre vysvietenie tmavých miest. Toto všetko vopchali do hodinového púzdra s priemerom 55 mm. Na celú parádu sa môžete pozerať cez číre, odolné, poškriabaniu vzdorné zafírové sklíčko. Úprimne môžu byť pre niektorých tieto hodinky také krásne že sa bude na ne pozerať takmer stále, ťažko by sme sa im ale mohli čudovať.

Je to malé majstrovské dielo s historickou technológiou, ktorá snáď bezbolestne vymiera. Aby sme sa mohli pravidelne na ne dívať potrebujeme ich aj dobíjať energiou a to pravidelne každých 4-6 dní, čo nieje až také hrozné. Poslúži k tomu akákoľvek klasická MicroUSB nabíjačka. Nebude ale všetko len o prechválenenom digitrónovom číselníku, pre lepší pocit z nosenia si môže budúci majiteľ vyberať aj remeň, ktorý môže byť zo silikónu, kože, alebo kovový, všetky uvedené aj v rôznych dizajnových prevedeniach. Otázkou môže byť servis takých hodín, ale namiesto hľadania opravára, ktorý dokáže cestovať v čase, výrobcovia pribaľujú ďalšie digitrónové trubice, nabíjačku, set magnetov  (ktorým sa nastaví čas na hodinkách) a parádnu dokovaciu stanicu pre skutočného steampunkového fajnšmekra.

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *