Luxusný Dom V Španielsku Osadený V Skale

Pozná niekto pohorie Sierra Morena v Córdobe v Španielsku? Ak nie nevadí ale je významné tým, že jeho malá časť poslúžila už v minulosti ako príbytok pre ľudí. Spomínaná usadlosť sa nazýva Cuevas del Pino a otázkou prečo by sa niekto prekopával kusami horniny je tá, že prekopávanie ani nebolo potrebné. Kalkarenit (vápenec) sa v týchto oblastiach formoval v mierne naklonených vrstvách, čím vznikali jaskyne, ktoré boli výhodou pre poľnohospodárov a ich zvieratá. Starý príbytok prešiel rekonštrukciou a ostal po ňom luxusný domktorý navrhli dizajnéri od firmy Ummo Estudio.

Unikátny španielsky príbytok má rozlohu 104 štvorcových metrov obsahuje niekoľko okien pre dostatok prirodzeného svetla, množstvo betónu a mramorové podlahy. Po vstupe do domu na obyvateľov čaká útulná obývačka so stenou z kalkarenitu. Okrem toho obsahuje aj elegantnú kuchyňu, kúpeľňu a spálňu.

Málokto by si pomyslel že bývanie v jaskyni môže byť luxusné, určite ak vás projekt zaujal a chcete si pozrieť viac môžete tak urobiť na oficiálnej stránke dizajnérov Ummo Estudio.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *