najstarší chirurg

Najstarší Chirurg Na Svete Má 89 Rokov

Alla Ilyinichna Levushkina začína pracovať každý deň v 8 hodín ráno. Počas jedného dňa vykoná 4 operácie a potom sa doma stará o chorého synovca.

Ak si myslíte, že vek negatívne vplýva na naše schopnosti potom ste sa zrejme nikdy nestretli s ruskou menom Alla Illyinichna Levushkina. Najstarší chirurg pracuje v mestskej nemocnici v blízkosti Moskvy. Aj napriek tomu, že má  takmer 90 rokov, áno počuli ste správne, každý deň sa naplno venuje svojej práci!   Vysoký vek je pre ňu len číslo, vo  veku 89 rokov stále  vykonáva 4 operácie každý deň. 89-ročná Alla, ktorá žije v byte, kde sa stará o jej zdravotne postihnutého  synovca a osem mačiek. Chirurgii sa venuje neuveriteľných 67 rokov a hoci  už vykonala viac ako 10.000 operácií, nemá v úmysle v blízkej dobe svoju prácu „zavesiť na klinec“.

„Byť doktor nie je len profesia ale životný štýl,“ povedala pre Lite FM na otázku či sa chystá na dôchodok odpovedala jasne: „Keby som prestala pracovať, kto bude vykonávať operácie?“  Je považovaná za najstarší pracujúceho  chirurga vo svete. Treba si uvedomiť, že len sa dožiť  veku 89 rokov je niečo krásne! Trúfali by ste si ešte operovať? To je niečo šialené.  Tajomstvo jej  dlhovekosti: „Jesť všetko, veľa sa smiať a veľa plakať.“ Zaujímavosťou je, že Alla chcela byť pôvodne geologičkou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *