Olympijské Športoviská v Riu Len 6 Mesiacov Po Olympiáde

Letná olympiáda, ktorá sa konala v Riu de Janeiro je už dávno preč. Je na čase sa pozrieť ako svojho času plné olympijské športoviská vyzerajú dnes.

Leto skončilo už dávno a sním aj Olympijské hry, ktoré sa konali minulý rok v nádhernom meste Rio De Janeiro v Brazílii. Následná séria fotografií zobrazuje to ako vyzerajú olympijské športoviská len 6 mesiacov po skončení hier. Ako môžte vidieť  športoviská sú špinavé, opustené a v dezolátnom stave vrátane legendárneho štadióna Maracana.

V meste, ktoré  dúfalo, že olympiáda pomôže znížiť chudobu a vráti časť investovaných financií! Nič také sa ale nestalo, možno áno len na obdobie trvania olympiády. Sú to len trosky zničeného sna.

Olympijské hry v Riu sa už pred ich začiatkom topili v škandáloch najskôr to bolo vypuknutie vírusu Zika, správy o dopingu  u ruských športovcov a zaklincovala to obžaloba brazílskej prezidentky Dilmah Rousseff kvôli korupcii. Druhé najväčšie mesto v Brazílii sa topí v miliónových  dlhoch s medzinárodnými veriteľmi a taktiež dlhuje vyše 900 tisíc dolárov miestnej energetickej spoločnosti.

Bazény plné kalnej vody, opotrebovaný terén a vandalizmus kam oko dovidí  možno tak popísať momentálny výzor olympijského parku. Budúcnosť týchto neuveriteľne zanedbaných budov zostáva neistá. Je ale málo pravdepodobné, že sa v blízkej dobe bude niečo s nimi robiť.

V takejto situácii je namieste opýtať sa Olympíjskeho výboru prečo pri výbere krajiny neberie v úvahu možnosť budúceho využitia areálu? Brazília je odstrašujúci príklad ako to spackať na plnej čiare. Vyhodiť niekoľko miliárd dolárov na niečo čo trvá zhruba jeden mesiac je viac než poburujúce. Ako keby Brazília nemala dosť problémov s chudobou, drogami teraz ešte aj s týmto.

Zdroj fotografie: Carolina Oliveira Castro

 

Zdroj fotografie: Silvia Izquierdo

 

Zdroj fotografie: Vanderlei Almeida

 

Zdroj fotografie: Silvia Izquierdo

 

Zdroj fotografie: Vanderlei Almeida

 

Zdroj fotografie: Nacho Doce

 

olympijské športoviská
Zdroj fotografie: Nacho Doce

 

Zdroj fotografie: Pilar Olivares

 

olympijské športoviská
Zdroj fotografie: Nacho Doce

 

Zdroj fotografie: Yasuyoshi Chiba

 

Zdroj fotografie: Silvia Izquierdo

 

olympijské športoviská
Zdroj fotografie: Nacho Doce


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *