isiss

Opustila Všetko, Rozhodla Sa Bojovať Proti ISIS A Za Lepší Svet

Teraz sa  bojí o svoj život, ISIS vypísali na jej hlavu odmenu!

Joanna Palani je 23-ročná študentka politiky  z Dánska. Na jej hlavu je vypísaná odmena  1 milión dolárov vyzerá to ako by bol divoký západ späť. Prečo? Vzhľadom k tomu, verte  alebo nie, Joanna zabila vyše 100 ISIS vojakov po boku  kurdskej ľudovej armády (YPG) v Iraku a  v Sýrii. Joanna  je  iránsko-kurdského pôvodu,  narodila sa v utečeneckom tábore v Ramadi (Irak), počas prvej vojny v Perzskom zálive. Prvýkrát strieľala zo zbrane už ako teenager  v  deviatich rokoch. V roku  2014 sa rozhodla opustiť Kodaň a  vrátiť sa do Sýrie. Na svojom facebook profile napísala, že je inšpirovaná bojovať  za demokraciu a práva žien. Inšpirovali ju k tomu európske pravidlá, ktoré si oslovila ako dánska študentka.

Pripojila sa k povstaleckým jednotkám, ktoré bojujú proti vládnemu režimu. Jej prvý  boj sa uskutočnil práve proti Assadu neskôr bojovala proti jednotkám ISIS. Ďalej bojovala neďaleko mesta Koban,  ktoré sa nachádza na hranici medzi Tureckom a Sýriou.

Jej hrdinské činy neunikli  pozornosti dánskych úradov, ktoré jej ďalšiu cestu „zatrhli“ Aj napriek tomu opätovne vycestovala a bojovala v Manbiji ako sniper.  Potom čo sa vrátila opätovne  z bojov   bola zadržaná 7. decembra. Úrady ju umiestnili do vo väznici Vestre Fangel v Dánsku.   Za mrežami strávila 3 dlhé týždne, prepustili ju až na príkaz sudcu tesne pred štedrým dňom  23. decembra. Ihneď po prepustení jej dánske úrady zabavili cestovný pas. Sama verí, že jej osobu považujú za potencionálnu teroristku. Momentálne sa ukrýva, neustále mení svoju polohu zo strachu z odvety. Teraz Joanne hrozia 2 roky väzenia za porušenie zákazu cestovania. Okrem toho má strach o svoj život a bojí sa komukoľvek veriť. Má strach z fanatických bojovníkov ISIS.

Zatiaľ čo bola vo väzení dozvedela sa, že ISIS vypísali odmenu za jej hlavu vo výške  $ 1.000.000. Joanna hovorí: „ISIS ma chcú zničiť, previesť na ich stranu alebo spraviť zo mňa sexuálneho otroka“.

„Radšej by som priala  desať rokov vo väzení za to čo som naozaj spravila, ale ani  jeden deň  za to, že som pre Dánsko nebezpečná. Nechápem, prečo ma dánske spravodajské služby vnímajú ako hrozbu, keď som bojovala za Európu a za všetky  ženy po celom svete. “ „Je mi ľúto za porušenie zákona, nemala som na výber, všetko som myslela dobre“. „Za slobodu som riskovala holý život, nečakala som, že stratím takmer všetko“

 

ISIS

isiss

isiss

ISIS

Zdroj

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *