Premena Z Bezdomovca Na Hipstera Ho Dojala K Slzám

Neobvyklá a neuveriteľná premena sa udiala v Španielsku, kedy miestny salón urobil človeku jednou láskavosťou veľkú radosť a dodal mu ešte väčšiu chuť do života. Toto bude príbeh premeny z bezdomovca na vychyteného hipstera a to všetko za pomoci nožníc, farby na vlasy, nového oblečenia a hlavne ľudskej dobroty. Samotný šťastlivec z ulice po šikovnej práci kaderníka nespoznával osobu, ktorá sa na neho dívala v zrkadle.

Jeho meno je Jose Antonio a v uliciach je už známym obyvateľom rodného Palma, kde žije už 25 rokov bez domova. Salva Garcia je majiteľ kaderníctva La Salvajeria, kde pozval Joseho aby sa umyl a dal mu príležitosť vyzerať ako človek, ktorý nemusí na sebe nosiť nálepku bezdomovec. Počas celého procesu premeny si vyžiadal aby sa nemohol dívať do zrkadla až kým nebude práca hotová. S výsledkom bol viac než spokojný, bol nesmierne dojatý až k slzám a opakovane prehlasoval že sa nespoznáva – „Môj Bože … Som to ja?“. Joseho prekypujúca radosť zasiahla mesto a málokto ho spoznal na prvýkrát. Nikto z ľudí, ktorých denne stretával ho takto ostrihaného a oblečeného nikdy nevideli. Z diaľky na neho vykrikovali ľudia samé komplimenty a tí čo ho spoznali až po chvíli vyrážal dych. Kadernícky salón La Salvajeria sa za svoj počin objavil aj v televízií, čo opäť pomohlo aj Josemu, keď sa našli ďalší ľudia, ktorí chceli pomôcť. Novinárom Jose odkázal: „Nebola to pre mňa len zmena vzhľadu, zmenilo mi to celý život.“ Celý proces premeny a neutíchajúcej radosti si pozrite vo videu nižšie.


El espiritu de la plaza

Todos tenemos una historia.. y esta es una de esas que vale la pena contar.Hoy la salvajería cumple 3 años, y queremos compartir con vosotros nuestro proyecto más personal.nuestro resumen de estos 3 años es; el rodearte de buenas personas te hace feliz!

Zveřejnil(a) La Salvajería dne 13. březen 2017

Jose bol u miestnych známy tým, že pomáhal s parkovaním áut v centre mesta, za čo si vyslúžil aj malé odmeny.

Biele vlasy a brada potrebovali trochu tmavší odtieň, čím chceli dosiahnuť mladší výzor a vylepšiť prvý dojem pri hľadaní práce.

Popasovať sa s jeho zamotanými vlasmi a bradou nebola jednoduchá úloha.

 

Miestni mu darovali bielu košeľu a pár červených nohavíc.

José svoju radosť teraz rozdáva všade po okolí.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *