Príchod Jari V Japonsku – Vistéria Festival

Príchod jari a jej krás, je za celý rok najmagickejší okamih krajiny vychádzajúceho slnka. Nejde len o japonské sakury, ktoré patria medzi najkrajšie kvitnúce stromy, ale k príchodu jari v Japonsku patrí každoročný Festival Vistéria, ktorý by si žiadny milovník cestovania nemal nechať ujsť.

Rastlinný park Ashikaga v japonskej jurisdikcii Tochigi, je dve hodiny vlakom zo stanici v Tokiu. Tochigi je hostiteľom festivalu a môže sa pýšiť s viac ako 350-timi vistériami, naplňujúcimi park oslnivými farbami každý rok. Návštevníci festivalu môžu prechádzať tunelom v spodnej časti, ktorý je dlhý 80 m a kompletne zahalený unikátnymi bielymi kvetmi vistérie. Vistéria rovnako ako sakura pochádza z Japonska a niektoré stromy v parku Ashikaga majú viac než 150 rokov, čo z nich robí dominantu Japonského prírodného dedičstva.

Festival v roku 2017 začína 15. apríla a bude trvať až do konca mája. Ako dôkaz, že sa tam je na čo pozerať je aj ohodnotenie parku podľa CNN, kde ho jeden z cestopiscov označil za „destináciu snov pre rok 2014“ a dodal, že stromy vistréria vyzerajú takmer identicky ako Avatarovské stromy duší. Cestovatelia čo máte už dlhšie v hľadáčiku Japonsko tak tu je dôvod a udalosť, ktorá by sa nemala premeškať a pre tých ako my ostatní, čo si takýto trip len tak nemôžeme dovoliť  😀 ostávajú parádne fotografie z festivalu.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *