nike hidžáb

Prvý Športový Nike Hidžáb Je Skutočnosťou

Len nedávno americká firma  Nike priniesla informáciu o úplne novej kolekcii oblečenia plus size, ktorá je určená ako už z návzu tušíte predovšetkým tým objemnejším z nás.  Teraz známa športová značka prišla s ďalším prekvapením v jej sortimente. Tentokrát so svojou novinkou  útočí na úplne nový pre ňu jedinečný trh. Svoj sortiment rozšíruje  o rad športových  hidžabov určených pre moslimské atlétky. Celý rad sa nazýva „Nike Pro Hijab„, odevy sú vyrobené z odolného jednovrstvového    veľmi  pevného materiálu.  Nike hidžáb je výsledkom zhruba roku práce. Dizajnová fáza  zahŕňala komunikáciu s  profesionálnymi športovkyňami moslimského pôvodu ale aj s obyčajnými moslimskými   ženami…

Síce vývoj trval rok, impulz na výrobu niečoho podobného pre moslimské športovkyne možno datovať oveľa skôr (Letné olympíske hry v Londýne). Firma Nike tak veľmi rýchlo zareagovala na momentálne prebiahajúce kultúrne zmeny. „V súčasnosti je moslimských športovkýň omnoho viac ako kedykoľvek predtým“ povedal hovorca firmy pre hnutie Al Arabiya.  Predstava o vývoji  atletického hidžábu prišlo potom, čo atlétka  Amna Al Haddad navštívila Nike športové výskumné laboratórium v Oregone.

Na vývoji sa podiela už vyššie spomínaná vzpieračka  z Arabských spojených emirátov Amna Al Haddad, ktorá navštívila vývojové stredisko Nike a pomáhal im na vývoji, aby bol konečný produkt veľmi ľahký a priedušný. Nike Hidžáb bol navrhnutý tak aby moslimským športovcom pomáhal dosahovať čo najlepšie športové výkony za každých podmienok.

Budú vyrábané v neutrálnych   tmavých farbách,  ich príchod na trh sa očakáva najskôr na jar 2018. Medzi prvých „testerov“ športového hidžábu patrí krasokorčuliarka Zahra Lari, ktorú uvidíte aj na fotografiách nižšie.

„To nie je len o sprístupnení výrobku moslimským či   arabských ženám, je to tiež nová šanca pre ženy ktoré sa kvôli športu vzdali noseniu hidžábu“

Inteligentný hidžáby od firmy Nike nielen pre moslimské atlétky.

nike hidžáb
Zdroj: english.alarabiya.net

 Sú vyrobené z odolného jednovrstvové odolného materiálu.

nike hidžáb
Zdroj: english.alarabiya.net

Nike pracovala na konštrukcii v spolupráci s profesionálnym športovcami.

nike hidžáb
Zdroj: english.alarabiya.net
nike hidžáb
Zdroj: english.alarabiya.net
nike hidžáb
Zdroj: english.alarabiya.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *