Skladacia Stolička Ollie

Skladacie stoličky sú začarovaný kruh, kedy ide dizajn na úkor kvality a naopak je to praktické ale na pohľad si to veľa pochvaly nevyslúži. Je to síce len skladacia stolička a kto bude pri takomto „nábytku“ hľadieť na vzhľad. Tento článok sa ale bude uberať smerom toho typu stoličky, ktorá skutočne existuje a bude vyzerať elegantne a zároveň prakticky v poskladanej aj rozloženej podobe.

Volá sa Ollie a pochádza z Brooklynskej spoločnosti RockPaperRobot, ktorá je veľmi známa výrobou kinetických sôch (pre tých ktorým tento pojem nieje známy čiastočne objasní toto video). V čom sa táto skladacia stolička líši od ostatných je unikátny skladací dizajn, ktorý je hrubý len 5 cm v poskladanom stave a vyzerá ako kus umenia. Pri roztvorení sa z nej stáva pomerne mohutná stolička so vstavanou bedrovou opierkou, čo stoličku robí nielen krásnou ale aj pohodlnou. Vybratý materiál pre konštrukciu je z hliníkových plechov a krásne vyzerajúce flexibilné drevené časti sú vyrobené z cenného a kvalitného tíkového dreva, vďaka ktorému je možné dlhodobo využívať stoličku vo vonkajšom prostredí.

Ollieho mágia hlavne spočíva v skladacom mechanizme otvárania a zatvárania. Samotný pohyb roztvorenia stoličky vyzerá ako kúzelnícky trik. Pri skladaní nám pomôže špagátik na zadnej strane, ktorí jednoduchým zatiahnutím zloží stoličku do štíhlej zloženej polohy. V oboch polohách ale bude vyzerať esteticky a ako kúsok domáceho umenia. V skutočnosti jeho mechanizmus skladania a celková plocha môže byť miestom pre maľovanie, ktoré sa skladaním nemá ako poškodiť a v zloženom stave môže visieť niekde na stene a pohľad naň bude o čosi viac zaujímavejší. Momentálne aj ponúkajú ich prispievateľom verzie tejto skladacej stoličky so zaujímavými motívmi.

Ollie je perfektný pre domácnosti aj outdoorové využitie. Jeho dreveno-kovová estetika zaručuje že zapadne do väčšiny typov domácností a aj keď pojem skladacia stolička neznie nijako nóbl tak takýto kúsok na hostí zapôsobí. Čo viac dodať spoločnosť, ktorá tento produkt vyrába má vo vedení len ženy a vo výsledku cítiť, že si na tom dali poriadne záležať. Viac informácií nájdete na stránke Kickstarteru.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *