Takúto Prírodnú Krásu Ponúkne Len Island

Tí čo ste o tom ešte nepočuli tak je to pravda. Island je jednou z krajín, ktorá ukrýva „pod jednou strechou“ najkrajšiu prírodnú krásu. Tak sa krajina s počtom 325 000 obyvateľov stáva obľúbenou turistickou destináciou. Najznámejšie a najúchvatnejšie sú revúce sopky, hlboké fjordy, špicaté hory, ľadovce a tryskajúce gejzíry.

Okrem krás, ktoré vidieť na povrchu využívajú islanďania aj prírodné zdroje pod povrchom v podobe geotermálnej energie.  Nachádza sa tam viac ako 800 geotermálnych oblastí a okolo 7000 termálnych prameňov. Geotermálny zdroj energie dnes slúži na vyhrievanie väčšiny kúpalísk na Islande a rovnako aj 85% domácností využíva tento typ vykurovania.

Turistika tu nemusí byť cenovo úplne ružová ale dosť sa dá ušetriť využívaním kempingových oblastí, ktoré sú na vysokej úrovni, namiesto využívania hotelov. Cenovo priateľskejšie to býva v mesiacoch od septembra do apríla. Síce sú dni kratšie ale možno budete mať šťastie a uvidíte polárnu žiaru. V lete zas máte k dispozícií naozaj dlhé dni, keďže noc k vám poriadne ani nezavíta. V lete polárnu žiaru pravdepodobne neuvidíte ale je plno času a svetla pre všetky známe atrakcie v okolí. Jednou vecou si môžete byť istí a to tým, že návšteva ostrova pod polárnym kruhom je silný zážitok na celý život, ktorý si veľmi radi opäť zopakujete.


12

One thought on “Takúto Prírodnú Krásu Ponúkne Len Island

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *