vandalizmus

Vandalizmus, Newyorčania Spoločne Zabojovali Proti Nemu!

Niekedy stačí len tímový duch, trocha nadšenie a nebáť sa ušpiniť si trocha ruky. Vandalizmus je všade, aj toto je jedna z možností proti nemu bojovať.

V sobotu v noci, newyorčan Gregory Locke nastúpil do vlaku 1 na Manhattane. Keď sa usadil vo vlaku, bol šokovaný tým, čo videl „Svastiky a s nimi spojený vandalizmus na každej reklame a každom okne.“  Čmáranice a nenávistné graffiti boli všade kam sa len pozrel. Ostatný cestujúci nevedeli čo robiť, buď boli zdesený alebo len ticho sedeli. Jeden z cestujúcich dostal skvelý nápad. Na spolucestujúcich zakričal: „Potrebujem nejaký alkohol.“

V nadväznosti na výzvu muža do zbrane, niekoľko z pasažierov začalo prehrabávať svoje vrecká a peňaženky za účelom nájsť nejaké tkaniny, alkohol jednoducho všetko čo v danej situácii mohlo pomôcť (kreativite sa v takýchto prípadoch medze nekladú)… Je pekné vidieť, že pre dobrú vec  spojili svoje sily úplne cudzí ľudia. Nemohli sa na ten vandalizmus pozerať a tak zoškrabali, zotreli  nechutné klikiháky. Za niekoľko minút boli takmer všetky stopy po vandaloch preč z vagónu metra!

Aj keď, v dnešnej situácii, mnoho ľudí  prijalo predsudky a abnormálne  správanie za normálne.(nie doslova)  Locke týmto činom ľuďom okolo seba  rýchlo pripomenul, že nenávisť by sa nikdy nemala stať niečím normálnym. Táto jeho  úvaha spojená s jeho činom sa stala ako inak virálnou. Jeho odkaz hovorí o tom, že nech je naša civilizácia akokoľvek pokroková  v roku 2017 by nemali byť  nacistická symboly na akejkoľvek stene a už vôbec nie na rušnej stanici metra  New Yorku, tak isto ani v samotných vagónoch!  V reakcii na rezignáciu jedného z cestujúcich, ktorý“ „toto je Trump America,“ Locke vášnivo vyhlásil: „Nie, pane, to nie. Nie je to tak dlho, ako tvrdohlaví Newyorčania hovoria. “ Čo poviete pekne ho zotrel, od kedy je tu Trump, môže za všetko aj za to za čo vôbec nemôže. To musel byť iný inteligent!!

 

Jeho čin bol sprevádzaný aj niekoľkými fotografiami, ktoré  ukazujú ako boli kresby vandalov odstránené.

 

vandalizmus

 

 

vandalizmus

 

vandalizmus

Zdroj

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *