Veľmi Divné Umenie Kuchára, Ktorý Sa Maskuje Vlastnými Ingredienciami

Keď ide o umenie tak nebudú chýbať zmiešané pocity a niekedy až jemné zdesenie z toho čo niektorí pokladajú za umenie. Čo sa ale na prvý pohľad môže zdať ako extrém podivnosti, dokáže po lepšom pozorovaní vyvolať ohromujúci pocit v dobrom slova zmysle.

Fotograf Robert Harrison a šéfkuchár Robbie Postma spoločne vytvorili sériu fotografií s veľmi trefným názvom MENU. Projekt v sebe kombinuje elementy fotografií jedál a portrétové fotografie, ktoré sú prezentované v takej podobe na aké sme zvyknutí skôr z hororových filmov. Šéfkuchárové ingrediencie sú rozložené do najmenších možných kúskov tak aby sa dali pripevniť na tvár. Naaranžované na jeho tvári by to nebolo ale úplne to pravé súčasťou každej fotografie je klasická thrillerová tvár ako z nočnej mory.

Práca s takýmto typom umenia nieje nič čo by človek zvládol za hodinu pre úspešné fotenie a naaranžovanie trvá okolo deviatich hodín. Keď ide o celý projekt jeho tvorba môže trvať aj pol roka. Robert aj Robbie tvrdia, že každé zrniečko ryže a iných miniatúrnych potravín, sú na tvár pridávané ručne bez počítačových dorábok. Ich dielo MENU je robené ručne a s láskou k práci presne ako tie najlepšie jedlá. Kto má rád tento typ tak trochu zvráteného umenia s jedlom a vražedným/umieracím/psycho výrazom v tvári navštívte aj ich oficiálnu stránku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *