Vynálezy Vďaka Ktorým Vidíme Že Budúcnosť Je Dnes

Všade dokonca aj na tejto stránke by ste sa dočítali o množstve futuristických technologických konceptoch. Z minulosti sú to napríklad spisovateľ Jules Verne a jeho vízie budúcnosti alebo … Star Trek, ktorý predpovedal súčasnosť od roku 1966. Idea konceptuálnych futuristických zariadení vyzerá častokrát parádne ale pozrite sa na skutočné výtvory, pri ktorých cítite že budúcnosť je práve teraz.


Svietiaca Rastlina

Americká biotechnologická spoločnosť vytvorila rastlinu, ktorá dokáže svietiť v tme. Svetlo je síce slabé ale viditeľné, stále sa pracuje na zvýšení jasu. Takéto rastliny sa môžu používať v interiéroch pre orientačné osvetlenie a pritom rastlina nepotrebuje žiadnu elektrinu ani iné externé procedúry.

Pravítko na prsty

Všetci sme lenivý aby sme utekali hľadať meter alebo pravítko, keď potrebujeme zmerať drobnosti v dome. Otvorená dlaň má medzi palcom a prostredníkom dĺžku cca 20 cm a často slúži ako nástroj približného merania dĺžky. Budúcnosť prišla aj sem s metrom priamo na prsty, ktorý nám „vypľuje“ omnoho presnejší údaj. Otázkou stáva či sa nám ho bude chcieť hľadať, keď sa nám nechcelo isť pre obyčajný meter.

FingerReader

Prekladať to asi nemá zmysel vyšlo by nám niečo ako prstová čítačka a bude sa jednať o prsteň, ktorý skenuje text a číta ho nahlas. Dokáže aj prekladať text. Prístroj bol navrhnutý špeciálne pre nevidiacich a slabozrakých. Keď človek chce prečítať nejaký text stačí ukázať prstom na povrch s textom a prístroj tieto slová prečíta nahlas. V prípade, že sa čitateľ odchyľuje od riadku textu, krúžok začne vibrovať.

Prekladač „psej reči“

Už žiadne nezrozumiteľné brechanie. Prekladač psej reči je zariadenie, ktoré umožňuje komunikovať priamo so šteňaťom. Hovoriace psy v žiadnom prípade už nie sú iba rozprávkach. S týmto zariadením, bude váš chlpatý kamarát schopný povedať: „Mám hlad“ alebo „chcem ísť na prechádzku“. Ktovie pod akou cenovkou sa predáva takéto zariadenie ale snáď má širšiu slovnú zásobu.

Signál aj bez signálu

Nieje to síce až tak pravda lebo signál mať nebudete tak či tak ale vďaka tomuto zariadeniu po spárovaní s telefónom cez Bluetooth dokážete komunikovať s inými ľuďmi, ktorí ho používajú. Volá sa GoTenna a nieje jediná na trhu niečomu podobnému ale o čosi multifunkčnejšiemu sme sa venovali v tomto článku.

Oskenuj a kresli

Takéto vychytané pero je pravdepodobne snom dizajnérov. Jednou stranou naskenujete farebný povrch a druhou stranou kreslíte. Dokáže vytvoriť viac ako 16 miliónov farieb a zapamätá si okolo 100 000 farieb.

Prenosná mini tlačiareň

Izraelská spoločnosť s názvom ZUtA vyvinula jednoduchú vreckovú tlačiareň, ktorá dokáže tlačiť akýkoľvek dokument, aj keď ste mimo domova. Všetko čo je k tomuto potreba, je ovládač a na funkciu ovládaču dokonale postačí smartphone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *